Czarna skrzynka - Michael ConnellyDzień dobry! Ostatnio wkręciłam się w czytanie i coś mi się wydaje, że w najbliższym czasie będę zasypywać Was recenzjami. Czasu troszkę brakuje, czasami żałuję, że doba nie trwa jeszcze raz tyle.

Tytuł oryginalny: Black box
Autor: Michael Connelly
Data wydania: 17 sierpnia 2016
Liczba stron: 416
Kategoria: thriller, sensacja, kryminał

Książka zaczyna się od opisu wydarzeń sprzed dwudziestu lat. Detektyw Harry Bosh zostaje wezwany na miejsce morderstwa młodej dziennikarki, która z niewiadomych powodów zostaje zastrzelona. Na miejscu detektyw znajduje jedynie pocisk. Ze względu na miejsce zdarzenia rozwiązanie zagadki zostaje powierzone innemu wydziałowi. Jednak z niewystarczających dowodów sprawa zostaje zamieciona pod dywan. 

Po dwudziestu latach Bosh postanawia odnaleźć morderce młodej dziennikarki. Pocisk okazuje się dla niego punktem zaczepienia, ponieważ jak się później okazało z tej broni dokonano kilku innych zabójstw. Jego przełożony od samego początku sprzeciwia się wznowieniu postępowania i za wszelką cenę stara się utrudnić Boshowi pracę. Nie daje on jednak za wygraną, zaczyna działać na własną rękę i dzięki kilku znajomością dociera do grupki osób, która w tym samym czasie znajdowała się na miejscu zdarzenia i miała ze sobą powiązania. Okazuje się, że zbrodnia nie była przypadkowa, lecz szczegółowo zaplanowana. Intryga, która wychodzi na jaw prowadzi Bosha do prawdziwego niebezpieczeństwa. Czy uda mu się znaleźć winnego jej śmierci? Czy dzięki śledztwu na własną rękę rozwiąże sprawę, która spędzała mu sen z powiek przez ostatnie dwadzieścia lat? Czy w końcu uda mu się pomścić niczemu winną kobietę? Książka trzyma w napięciu do ostatnich stron, takie książki lubię najbardziej. Czyta się ją dobrze i nawet szybko. W pewnym momencie następuje zastój, który mnie osobiście troszkę zniechęcił. Już myślałam, że to koniec, sprawa nie zostanie nigdy rozwiązana. Jednak kilka stron dalej sprawa nabiera rozpędu i budzi moją nadzieję. To moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Moja ocena 5/10

Komentarze

 1. Hmmm nie dałaś zbyt wysokiej oceny tej książce. Musiałabym się zastanowić czy po nią sięgnąć

  OdpowiedzUsuń
 2. lubię literaturę tego typu ;) i książki, które szybko się czyta :P dlaczego tylko 5/10? to przez ten zastój ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba nie mój gust :)

  grlfashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię w książkach jak cały czas coś się dzieje. Szkoda, że ostatnio tylko brakuje mi czasu na czytanie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz