Ona już nie wróci - Hans Koppel

Dzisiaj przychodzę z recenzją książki, którą bardzo chcę Wam polecić. W ostatnim poście pisałam, że ostatnio brakuje mi literatury i tęsknię za czytaniem. Tego samego dnia wzięłam niedawno wypożyczoną książkę do ręki, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Właśnie tego potrzebowałam. 

Ona już nie wróci - Hans Koppel
Tytuł oryginału: Kommer aldrig mer igen
Data wydania: 11 września 2013
Liczba stron: 304
Kategoria: thriller/sensacja/kryminał 

Książka zaczyna się spokojnie od przestawienia głównej bohaterki Ilvy oraz jej męża Mike, którzy tworzą na pozór bardzo dobre małżeństwo. Mają małą córeczkę Sanny. Pewnego dnia wracając z pracy Ilva znika bez śladu. Początkowo jej mąż Mike nie bierze tego na poważnie. Uznaje, że na pewno wyszła gdzieś z koleżankami i wróci późno. Gdy nie wraca po dwóch dniach zaczyna się zastanawiać gdzie podziała się jego żona. Przez myśl przechodzi mu fakt iż mogła uciec z kochankiem, ponieważ w przeszłości miała miejsce taka sytuacja. Po kilku dniach Mike postanawia pójść na policję aby złożyć zawiadomienie o zaginięciu. Niestety, policja nie bierze sprawy na poważnie i głównym podejrzanym staje się on sam. Nikt nie chce mu uwierzyć, ludzie wytykają go palcami na mieście. Zostaje z tym wszystkim sam z córeczką, która bardzo tęskni za mamą. Mijają miesiące, po Ilvi nie ma ani śladu. Wszyscy tracą nadzieję na jej odnalezienie. Natomiast ona prowadzi walkę o przetrwanie... 

Nikt nie zdaje sobie sprawy jak blisko jest przetrzymywana. Czy uda się ją odnaleźć? Jakie sprawy z przeszłości Ilvy odgrywają tutaj główną rolę? Czy Mike postanowi o niej zapomnieć i ułożyć sobie życie z inną kobietą? 

Książka trzyma w napięciu praktycznie przez cały czas. Jest bardzo wciągająca, a historia nie jest ani trochę naciągana. Z łatwością można wczuć się w główną bohaterkę i przeżywać każde jej starcie z porywaczami. Dlaczego ją porwali? Główny powód znajduje się w przeszłości Ilvy, który zostaje ujawniony dopiero pod koniec książki. Mimo wszystko samo zakończenie okazało się dla mnie smutne, którego zupełnie się nie spodziewałam. Książka warta przeczytania, przeczytałam ją jednym tchem i bardzo gorąco Wam polecam :)

Komentarze

 1. Książka idealnie w moim guście. Muszę sprawdzić czy jest w mojej bibliotece!

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie książki, które wciągają i trzymają w napięciu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka naprawdę intrygująca i po samym przeczytaniu recenzji chcę JUŻ wiedzieć co się wydarzyło ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Kryminałów nie czytałam, jeżeli chodziło o jakieś zbrodnie to sięgałam najczęściej po Kinga, przyznaję się, że tytułu wcześniej nie znałam, ale powieść mnie zaciekawiła. Wydaje się być bardzo interesująca, więc pewnie sięgnę po tę pozycję.
  Pozdrawiam!
  Haniko
  http://www.przygodyashley.net/

  OdpowiedzUsuń
 5. ale mnie zaciekawiłaś tą powieścią! uwielbiam kryminały, a jeśli mamy tu jakąś tajemnicę z przeszłości- biorę całością! ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz